Casa De La Ilusion Villa

  • 230 m²
  • 4 sovrum
  • 3 badrum

Casa De La Ilusion Villa Granada med 4 sovrum, som ligger 2 km från San Gil y Santa Ana kyrka, erbjuder gästerna en terrass där de kan koppla av. Villan med 3 badrum, som har ett väldigt bra läge i distriktet Ronda, kan rymma upp till 8 gäster.

Här erbjuds utsikt över trädgården. I badrummet finns även en separat toalett och en dusch. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar.

Här finns matplats med köksutrustning, såsom kylskåp, köksredskap och glas. Gästerna kommer att njuta av rätter från det hälsosamma köket som serveras på restaurangen Mesón el Cordobes de Jose Peregrina, som ligger mindre än 650 meter bort.

Granadas centrum kan nås på 20 minuters promenad från villan och Museet i Casa de Los Tiros ligger cirka 25 minuters promenad bort. Gästerna kan besöka Granadas kungliga kapell som ligger ungefär 2,1 km bort, medan Alhambra finns ungefär 2,2 km bort. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget cirka 10 minuter med bil från Granada utställningscenter. Den närmaste busshållplatsen är Cruz del Sur 3 - Villarejo, belägen nära detta boende.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Casa De La Ilusion Villa Granada
Casa Laurel
Mobilpris

Casa Laurel

533 m från boendet
Casa Gallito, By Daimar
Mobilpris

Casa Gallito, By Daimar

8.6
Fantastiskt 74 recensioner
1.2 km från boendet
USD 141 USD 127
per natt
Casa En Granada Con Hermoso Jardin, Parking Calle
Mobilpris

Casa En Granada Con Hermoso Jardin, Parking Calle

9.6
Exceptionellt 20 recensioner
1.2 km från boendet
USD 174 USD 157
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Federico Garcia Lorca Granada-Jaen flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Granada Train Station
    800 m

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Utflykts-/biljettservice
    • Välkomstdryck

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Saltvattenspool
    • Säsongsöppen utomhuspool
    • Trädgård
    • Grill faciliteter

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Uteplats
    • Terrass
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 21:00
    Utcheckning: från 09:00 till 12:00
    LicensnummerESFCTU0000180180003386880000000000000000VFT/GR/071883,VTF/GR/07188
    Vanliga frågor
    • Finns det Wi-Fi i Casa De La Ilusion Villa?
      Ja, gästerna på Casa De La Ilusion Villa kan dra nytta av Wi Fi i allmänna utrymmen.
    • Tillåter Casa De La Ilusion Villa husdjur?
      Tyvärr accepterar Casa De La Ilusion Villa inte gäster med husdjur.
    • Finns det en bubbelpool på Casa De La Ilusion Villa?
      Ja, Casa De La Ilusion Villa har en bubbelpool.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Federico Garcia Lorca Granada-Jaen flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Granada Train Station
    800 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Casa De La Ilusion Villa Granada

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng